Tillagd i varukorgen
Fortsätt handla
Gå till kassan

Kontakt och öppettider

Kontakt

Tveka inte att kontakta oss så hjälper vi dig med dina frågor.

Våra tekniker har lång och bred erfarenhet, och hjälper dig gärna.

Under vardagar får du svar på e-post inom 24 h.

Tel.: 036-39 60 60
E-post: info@smaskin.se
E-post - beställningar: order@smaskin.se
Fax: 036-14 52 34
Orgnr.: 556676-5433

Post- och besökadress:
Schuchardt Maskin AB
Thulevägen 2
561 32 HUSKVARNA

Öppettider:

Vardagar: 08.00-16.45
Lunchstängt 12.15-13.00

Avvikande öppettider
Vi har stängt röda dagar, nyårsafton och julafton.
Semesterstängt v. 30.

Under följande dagar har vi öppet 08.00-13.00:
Trettondagsafton
Valborgsmässoafton
Skärtorsdag
Dagen före Kristi himmelfärdsdag
Dagen före midsommarafton
Dagen före julafton
Dagen före nyårsafton

Dessa dagar skickar vi ordrar mottagna före kl. 11.00 redan samma dag.

Personlig kontakt

Mattias Johansson

Produktansvarig metall och verktygsmakare

036-39 60 61
mattias.johansson@smaskin.se

Charlie Edfeldt

Produktansvarig - trä

036 33 66 501 
charlie.edfeldt@smaskin.se

Bo Önsten

Produkttekniker - trä

036-33 66 502
bo.onsten@smaskin.se

Emma Rydh

Ordermottagare & processansvarig

036-39 60 67
emma.rydh@smaskin.se

Johan Frisk

Ordermottagare & Lager

036-39 60 52
johan.frisk@smaskin.se

Jonas Nilsson

Produktassistent

036-39 60 60
jonas.nilsson@smaskin.se

Rasmus Ulfhager

Marknadskoordinator

rasmus.ulfhager@smaskin.se

Kajsa Walkendorff

Marknadsassistent


kajsa.walkendorff@smaskin.se

Marlene Johansson

Utleveranser

036-39 60 64
marlene.johansson@smaskin.se

Ulf Linderum

Inleveranser

036-39 60 63
ulf.linderum@smaskin.se